події
інтерв'ю
no comment
лекції
дайджест
Приціл
телятина
про проект
контакти
архів
летючка
Підписка
Вибори та ЗМІ
RSS
MediaSapiens
блоги
Сергій Кейн
Нацвідбір Євробачення перетворився на батл - Сергій Кейн 17:04 28.02.2017
Сергій Кейн, головний редактор музичного видання Comma.com.ua
Алексей Мацука
Донецкий журналист: «Власть должна создать беженцам с Донбасса "зеленый коридор", который не ведет в сарай» 09:07 21.04.2015
Журналист, глава правления Донецкого института информации
Евгений Лауэр
Евгений Лауэр: "В военное время говорить о свободе слова преступно" 10:00 30.08.2014
Журналист
Сергій Солодкий
Дипломати, виявляється, матюкаються, або Як українські ЗМІ потрапили у пастку 09:10 17.02.2014
Журналіст-міжнародник
Олександр Михельсон
Писали, що його застрелили, а насправді його зарізали 09:00 29.04.2013
Оглядач "Цензор.net"
Усі блоги
 
Архів
17:23 07.10.2016
«Через якісь політичні міркування розгляд законопроекту був призупинений, і, по суті, не просувається. Ним не цікавляться депутати, навіть ті, котрі його вносили. Або ж цікавляться, але недостатньо для того, щоб його поставили до порядку денного», - так Дмитро Котляр, медіаексперт та один з ініціаторів законопроекту прокоментував процес ухвалення закону про доступ до публічної інформації. Про це він розповів під час Міжнародної конференції «RTI: Відзначення 250-ї річниці права на інформацію та подальше зміцнення всіх національних систем країн Східного партнерства». Більше про долю законопроекту та про перспективи законодавчого захисту викривачів – у коментарі Дмитра Котляра «Відеотеці».
13:23 07.10.2016
«Закон з доступу до інформації – це ціла історія, найбільша революція в урядуванні за всі часи. Це робота для одного чи навіть кількох поколінь, поки ця система запрацює. Я б не був занадто критичним щодо поганих практик і ставлення, бо ми маємо справу з великими змінами», - заспокоює своїх українських колег, котрі сподіваються на швидке покращення ситуації з доступом до інформації, доктор Девід Голдберг, адвокат з питань прав доступу до даних.
14:38 06.10.2016
Про це повідомила начальник юридичного відділу Держкомтелерадіо Таїсія Мировець в ІА «Укрінформ» під час круглого столу на тему «Забезпечення незалежності Суспільного мовника в статуті та інших нормативних актах», організованому ГО «Детектор медіа» за сприяння проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа та створення системи Суспільного мовлення в Україні».
18:09 30.09.2016
«Деякі країни завжди були прозорими. Позаяк інші, наприклад, із тоталітарним минулим, або з специфічними уявленнями про керування державою, не мають цих традицій відкритості. Державні органи, політиків лякає вже сам запит на інформацію. Навіть, якщо ми говоримо про такі прості речі, як зарплатні. Ми мусимо провести багато навчань для працівників публічного сектору, політиків, щоб навчити їх сприймати запити не як загрозу, а як нормальний компонент демократії», - переконаний Джоан Барата, міжнародний експерт із свободи слова. Про це він розповів під час Міжнародної конференції «RTI: Відзначення 250-ї річниці права на інформацію та подальше зміцнення всіх національних систем країн Східного партнерства». Більше про вплив тоталітарного минулого на доступ до публічної інформації, а також про те, чому часто простого ухвалення відповідного закону недостатньо для прозорості владних інституцій, - у бліц-опитуванні експертів зі свободи медіа.
16:52 29.09.2016
«Ситуація в Україні є особливо тривожною. Знадобиться кілька років для того, щоб запровадити абонентську плату і почати ефективно її збирати. Водночас Україна перебуває у стані економічної кризи, котра ускладнюється інформаційною війною. Найбільш ефективним способом протистояти цій війні є достатнє фінансування Суспільного мовника, для того, щоб він справді став незалежним голосом українського народу», - переконана Ів Саломон, експертка Ради Європи. Про це Ів Саломон сказала 27 вересня на презентації експертного звіту Ради Європи щодо розподілу повноважень інституцій у сфері інформаційної політики і медіа в Україні, що проходив у Києві.
12:39 26.09.2016
«Загальна практика все ж є такою: всі дані є відкритими і держава має приймати індивідуальні рішення щодо окремих частин інформації, які є засекреченими з певних причин. І держава має пояснювати причини закриття даних, в тому числі – у суді, якщо у цьому буде потреба», - розповідає про особливості доступу до даних у Швеції посол цієї держави в Україні Мартін Хаґстрьом. Про це пан посол розповів під час Міжнародної конференції «RTI: Відзначення 250-ї річниці права на інформацію та подальше зміцнення всіх національних систем країн Східного партнерства». Про випадки, у яких держава таки має право засекречувати інформацію та «Експрессен»-тест, котрий використовується при прийнятті рішення щодо відкриття даних – у інтерв’ю Мартіна Хаґстрьома «Відеотеці».
09:00 17.09.2016
«Ми намагаємось говорити про ту історію, котра зберігалася у "спецхранах" архівів, говоримо на ті теми, які за радянських часів були заміфологізовані», - розповідає про телепроект «Розсекречена історія» виробництва «UA:Першого» його ведучий Олександр Зінченко. Що спільного в першого президента України Михайла Грушевського та Петра Порошенка, яким, на думку істориків, є рівень історичної дискусії у ЗМІ, як історія могла б допомогти українцям з меншим стресом переживати декомунізацію, - у відеорепортажі «Відеотеки».
20:46 15.09.2016
У Вінниці відбулося засідання за круглим столом на тему «Очікування від суспільного мовлення в регіонах», ініційоване ГО «Детектор медіа» в рамках проекту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа і створення системи суспільного мовлення в Україні». Члени Наглядової ради ПАТ НСТУ, представники Держкомтелерадіо, НТКУ, «Вінницької регіональної дирекції «Вінтера», «Хмельницької регіональної дирекції «Поділля-центр», радіо «Ладижин», громадськості та обласної влади висловилися, чого сподіваються від суспільного мовлення у Вінниці.
18:40 12.09.2016
«Сьогодні надзвичайно комфортно працювати з владою. Сьогодні є, на жаль, інша тенденція, коли з’явився прошарок так званих професійних активістів. Люди, які, наприклад, перебуваючи в статусі безробітного, приходять і кажуть, що ось ви живете на наші гроші, ви маєте робити те, що ми сказали», – про це у коментарі «Відеотеці» заявив завідувач редакції громадсько-політичних програм Вінницької філії НТКУ «Вінтера» Володимир Грицик після зустрічі колективу компанії з представниками Держкомтелерадіо, НТКУ, членами Наглядової ради «Суспільного мовлення».
17:15 09.09.2016
Восьмого вересня кінотеатру «Жовтень» виповнилося 85 років. Під час святкування відбулася презентація фотоальбому «"Жовтню"-85» і проекту «Кінопанорама нового українського кіно»
09:00 09.09.2016
«Самая страшная угроза сейчас – что мы превратимся в Российскую Федерацию №2. У определенной части общества есть запрос на "сильную руку", и этот запрос они хотят исполнить через ущемление свободы слова», – так прокомментировал поджог на телеканале «Интер» Алексей Мацука, журналист и ведущий программы «Донбасс. Реалии». Чем ситуация со свободой слова на подконтрольной официальной власти Украины территории похожа с условиями, созданными российской пропагандой и боевиками на территориях ОРДЛО, а также что общего в атаке на «Интер» с захватом в 2014 году телеканала «Донбасс» в Донецке – в новом блоге Алексея Мацуки.
16:30 07.09.2016
Серия специальных репортажей Леонида Канфера о путешествии жителя российской глубинки по Украине будет выходить в рамках программы «Вікна-новини» на телеканале СТБ. «Видеотека» прокатилась с журналистом и его героем на теплоходе по Днепру.
09:00 31.08.2016
Якою була журналістика на зламі незалежності України? Про особливості інформаційного простору з 1980-х до початку 1990-х під час відкритої лекції «Історія української журналістики» розповів професійний очевидець тих подій – журналіст Микола Вересень.
09:00 30.08.2016
«Свободная продажа огнестрельного оружия и жесткие тюремные сроки для тех, кто применит его для разбоя. Это то, что уже сегодня может спасти Украину от оккупации», - уверен тележурналист Игорь Колтунов.
20:34 26.08.2016
«До 2020 року 95% українських слухачів мають отримати доступ до «Громадського радіо», до програм, сайту», – про такі наміри окреслив головний редактор радіостанції Кирило Лукеренко на третій день народження хвилі. «Відеотека» відвідала вечірку, присвячену річниці створення радіо та дізналась: одним з бажаних «подарунків» від Нацради стали б частоти, аби була можливість поширити мовлення на Донбасі.
19:01 23.08.2016
Через два місяці після нагородження картини про Євромайдан «Зима у вогні» спеціальним призом Американської телеакадемії The Television Academy Honors режисер стрічки Євгеній Афінеєвський прилетів в Україну, аби передати нагороду співтоврцям проекту.
18:00 18.08.2016
Чим живе Тернопільська філія НТКУ? Як у телерадіокомпанії проходить реформа Суспільного мовлення? Чи відповідає рівень роботи журналістів новим вимогам? Наскільки вдається бути об’єктивними в маленькому місті, де всі про всіх знають? Про це – в інтерв’ю «Відеотеці» розповіли директор творчо-виробничого об’єднання телепрограм Тернопільської філії НТКУ Лариса Михальська та редактор Тернопільського обласного радіо Наталія Червак.
<<<
<
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
>
>>>
Всього записів: 2494   Всього сторінок: 147