Ви тут: Головна >> блоги >> Пропагандистська блокада Криму, або Які питання журналісти мають ставити владі
Пропагандистська блокада Криму, або Які питання журналісти мають ставити владі
Олександр Михельсон 2015-09-22 09:00:00
«Ми, журналісти, надто часто оперуємо емоційними, пропагандистськими термінами, а не аргументами», – переконаний оглядач «Цензор.нет». У своєму черговому блозі він аналізує, як українські ЗМІ висвітлюють продовольчу блокаду Криму.
«Ми говоримо про те, чи добре, так би мовити, ...
«Ми говоримо про те, чи добре, так би мовити, «годувати Крим». Або чи добре блокувати постачання їжі до тимчасово окупованого Криму в контексті економіки. Чи добре забороняти українським виробникам отримувати гроші для кримчан, тобто в кінцевому рахунку від Росії», - пояснює Олександр Михельсон. Проте журналісти, висвітлюючи перебіг продовольчої блокади Криму, говорять не так мовою цифр, як емоційно, не наводячи раціональних аргументів. Відтак українцям невідомо, скільки товарів постачається до Криму, скільки реалізується на місці, а скільки вивозиться до Росії. Так само немає інформації про те, скільки продуктів ввозять шляхом контрабанди.
«Ми не знаємо, якого удару завдасть блокада Криму по Росії або ж по Україні», - наголошує Михельсон. Тобто українським журналістам бракує не лише допитливості, але й статистичних даних з цієї теми.
Проте медійників це не виправдовує, вважає Михельсон. «Українські журналісти можуть і повинні зробити якщо не аналіз фактів, які важко знайти, то принаймні поставити питання про те, що нам необхідні факти, в чому нам вигідні такі речі, як блокада Криму, в чому невигідні, що вони дають нам і що вони завдають ворогу». Поки такі питання не будуть поставлені журналістами українській владі, важко буде оцінити доцільність блокади півострову, переконаний журналіст.
Нина, логічне питання: якщо солодощі Рошен (і загалом українські продукти) такі кепські, то чого ж кримчаними їх споживали до блокади?!
Нина
10:51 02.10.2015
В Крыму нет голода, если товары не приходят с Украины, то они едут с России, Белоруссии.И без украинских товаров у нас все хорошо. Очень вкусные конфеты из Вологды, Рошен по сравнению с Вологодскими отдыхает.
Consultant
11:51 22.09.2015
У більшості наших журналістів були погані оцінки з математики. Тому вони й обрали цей фах: писати про покази мод чи про чергове розлучення зірки - це стеля їхніх мрій і можливостей. А ви вимагаєте від них логічного мислення!? Для цього треба кардинально поміняти журналістську освіту, перетворити нинішні інститути шляхетних дівчат на школи (курси) журналістської майстерності для економістів, юристів, медиків, екологів та інших фахівців з вищою освітою. Тоді журналісти розбиратимуться бодай в одній галузі і не будуть універсальними неуками.