
Нещодавно журналістка «Громадського радіо» Ірина Славінська повернулась із поїздки в Сіетл у рамках програми Open World, що фінансується урядом США і полягає в обміні досвідом між професіоналами.
«Перед незалежними медіа у США стоять ті самі виклики, що й перед українськими: монетизації, того, як навчити глядачів та слухачів платити за контент, краудфандингу», - розповідає вона.
Ірину вразив досвід монетизації «Громадського радіо Сіетла», котрому вдається шляхом фандрайзингу залучати мільйони доларів за рахунок внесків своїх слухачів та приватних благодійників. Журналістку також зацікавив феномен entrepreneurial journalism, коли медійники, створюючи незалежний проект, власноруч займаються збором коштів для його реалізації.
«Ці моделі (фінансування) можуть бути запозичені Україною, у котрій є великі проблеми із прозорістю медіавласності», - переконана Ірина Славінська.
Натомість колег зі США вразив стрімкий розвиток українських інтернет-проектів. «В Штатах годі собі уявити такі великі онлайн-медіа такого роду, як «Українська правда», де є півмільйона або навіть більше унікальних користувачів щодня. Складно також уявити маленькі інді-проекти, що центруються в інтернеті», - розповідає Ірина Славінська.
Журналістка впевнена, що завдяки постійній комунікації із західними медійниками українські колеги могли б отримати безцінний досвід для вирішення власних проблем. «Потрібно більше спілкуватися з колегами з усього світу і говорити про наші проблеми разом. Це те, що може допомогти нам більш ефективно будувати і суспільне мовлення, створювати нових мовників і битися за прозорість медіавласності в Україні», - вважає Ірина Славінська.