
З перших днів військової агресії на Донбасі одним із найболючіших ударів по українським військам стали зйомки, зроблені на відеореєстратори та мобільні, які пересічні громадяни швидко викладали у мережу, не замислюючись над наслідками.
Загрозу для життя та безпеки наших силовиків можуть становити й непрофесійні журналісти. Інформація про переміщення українських військових та особовий склад підрозділів, оззброєння, що є у їхньому розпорядженні, та його модифікацію, дані про забезпечення силовиків (наприклад, нестачу або наявність тепловізорів) - це і багато іншого журналісти не повинні оприлюднювати, підкреслюють військові.
"Противник сьогодні робить все можливе, аби посилити негативний вплив на українську громадськість, вплинути на батьків військових, на управлінців та й на самих журналістів. Мета проста - дезорієнтувати, посіяти сумнів, розчарування і страх. Заради цього у мережу викидаються сотні повідомлень, які створені ворожими пропагандистами та психологами. Використовуючи їх, ви граєту на руку противнику. При висвітленні якихось негативних явищ в українській армії ніколи не обмежуйтесь констатацією фактів чи поглядів. Ретельно аналізуйте причину та реальну суть цих явищ, шукайте шляхи вирішення проблем, завжди консультуйтесь із військовими фахівцями",- йдеться у цьому відео.
Чому оператори та фотографи мають уникати зйомки номерних знаків, шевронів та загальних планів, на яких видно позиції наших підрозділів, чому не варто розголошувати назви батальйонів, чи варто показувати ушкоджену бойовиками українську військову техніку та як повідомляти про кількість загиблих у нашій армії - про це і не тільки у відео, підготовленому спеціально для журналістів та активістів, які висвітлюють події АТО.
Джерело відео - ютуб-канал "Військові новини Західної України"