Ви тут: Головна >> інтерв'ю >> Микола Аммосов: "Не рятуйте українське радіо"
Микола Аммосов: "Не рятуйте українське радіо"
Діана Поладова 2015-04-27 09:00:00
"Радіо Промінь" відзначає своє 50-річчя. Про те, які переваги дає музична освіта у журналістській кар’єрі і як написати радіопрограму у формі рондо, про уроки орфоепіки на перекурах та про те, як фантазії молодих журналістів змінили концепцію радіостанції, "ВідеоТеЦі" розповів керівник Художнього фонду Українського радіо.
Чи дає музична освіта переваги у журналістській ...
Чи дає музична освіта переваги у журналістській кар’єрі? Очільник Художнього фонду Українського радіо Микола Аммосов стверджує, що так. Диригент за освітою, з 1973 по 2001 рр. він працював на «Радіо Промінь».
У 1991 році з’явилась потреба замінити на третій хвилі Українського раділо московську радіостанцію «Маяк» вітчизняним аналогом. За дорученням керівництва УР Микола Аммосов реформував «Промінь» - була винайдена нова концепція радіоканалу.
«Ми ввели поняття редакцій дня. Кожен день тижня мав свого продюсера, який формував тематику, жанр і стиль впродовж усього дня. Сам принцип побудови радіо тримається на трьох алгоритмах: доба, тиждень, сезон. За цими алгоритмами і будувалась структура і наповнення «Променю». Ще один принцип - жорстка сітка мовлення. Нашим завданням було, аби наш слухач, не дивлячись на годинник, але слухаючи «Радіо Промінь», відчував і розумів, в якому часовому поясі знаходиться», - розповідає пан Аммосов.
Тодішній керівник Українського радіо якось сказав, що справжнє радіо робить не жанрова сітка, не тематика, а стиль. Пан Аммосов повністю погоджується з цими словами і додає: «Не рятуйте українське радіо. Воно було, є і буде».
«Радіо Промінь» було створено у 1965 році. Цими днями йому виповнюється 50 років. Про історію його створення та трансформацій читайте у статті Дмитра Іванова для "Телекритики".
Допоки люди, що працюють на високих посадах в державних телерадіокомпаніях, будуть слухати тільки себе, жити минулим, а не сьогоденням, до того часу ці ЗМІ не будуть конкурентоспроможніми. Вони не зможуть протистояти російському радіо Маяк (аудиторія 25-55) і київському радіо Вєсті, вони не зможуть зібрати саме ту аудиторію, що творить сьогодення, що творить завтра. Може треба залишити лише один канал для аудиторії 65+, а всі інші омолодити, зробити більш динамічними. Молодь поважає старших за віком, але молодь живе в інших реаліях, на яких погано знаються корифеї українського радіо.
P.S. Червоні директори напевно не розуміють, що сьогодні Україна живе в просторі, де інформація минулої години вже може бути неактуальною, тож Левітанівська подача в переважній більшості цікава для аудиторії 65+.
Плівки. Зробіть музей українського радіо, куди запрошуйте цінителів і крутіть аналогові записи. ФМ, АМ полоси і інет-потоки всеодно не передають так званий теплий ламповий звук.
Керівництво. Дуже хочеться побачити у керма УР радійного Зураба Аласанію.