"Перш за все, цей закон українського парламенту має забезпечення законодавчу базу і дати змогу країні сформувати справжню компанію суспільного мовлення. Це вимагає переспрямування головного апарату та належного інвестування. Внесені кошти мають бути захищені цим апаратом з метою уникнення будь-якого політичного впливу на засоби суспільного мовлення", розповідає Сільвія Грюндмен.
"Я є представником Ради Європи і я спостерігаю за всіма державами «Великої сімки». В кожній з них суспільне мовлення є важлививим чинником розвитку демократії, оскільки вони вільно вибирають якісний шлях інформування мас. Ми не маємо забувати, що багато людей також користуються інтернетом, але традиційні ЗМІ є основним розповсюджувачем інформації. В Україні люди так само дивляться телебачення. Хто має найбільший вплив – це переважно внутрішнє державне телебачення, але скоро воно набуде нової форми, яка знову ж таки потрапить до кожного будинку. Ключова цінність компанії суспільного мовлення - інформаційна".
За її словами, "найважливішим нині є започаткувати і активувати суспільне мовлення. Законодавчий процес є кропітким і трудомістким, але ви маєте знайти шлях його прискорення і орган, який буде цим займатись... Початок вже має бути покладений, відтак, коли суспільне мовлення запрацює, ви побачите, якими мають бути наступні кроки».
Відео було записане під час конференції «Запуск суспільного мовлення в Україні. Зворотній відлік», яка відбулася за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» та проекту Ради Європи «Впровадження європейських стандартів в українському медіа середовищі», що фінансується Урядом Канади.