Вчора у приміщенні комітетів ВРУ відбулась презентація змін до законодавства у зв'язку з ухваленням законопроекту №0947 щодо доступу до публічної інформації. Новий закон не зробить владу чесною і прозорою в одну мить. Також не варто сподіватися, що проблеми людей будуть вирішені за одну мить. Тим не менш закон "Про доступ до публічної інформації" тепер є більш досконалим інструментом для громадського контролю за владою.
«Ми ламаємо психологію чиновника. Тому що роками велич можновладця була в тому, що він володів сокровенним знанням, якого не було у простого смертного. Ця ломка не робиться за один день, бо потрібно зсувати тектонічні плити, але вона вже відбувається. Я впевнений, що зараз знайдуться ті чиновники, які знайдуть нові можливості. Якщо ти краще працюєш із запитами, якщо ти краще умієш розкривати сенс своєї роботи - ти будеш швидше просуватися по кар’єрних сходах», - каже народний депутат Андрій Шевченко, автор закону "Про доступ до публічної інформації".
Окрім обов’язкового відкритого доступу до інформації, новий закон передбачає відповідальність для осіб, які свідомо або несвідомо будуть чинити перепони – не давати відповіді або формально відписуватися на інформаційні запити громадян або журналістів. Про основні положення закону, а також про сайт, за допомогою якого вже зараз можна надсилати запити до представників владних органів, - у нашому матеріалі.