

Жодного впливу на те, які книжки читати гормадянам, а які – ні, в Україні не має бути. А будь-який прояв цензури вимагає від суспільства бурхливої і жорсткої реакції у відповідь. Про це розповів літературний критик Юрій Володарський. Втім, за його словами, питання цензурування літератури в Україні – не на часі.
«Мені здається, що у письменників ніяких проблем зі свободою висловлювань немає», вважає Юрій Володарський. За його словами, «зараз у нас може друкуватися все що завгодно, як завгодно, будь-які тексти, з будь-якими словами», каже Юрій Володарський. І додає, що нині держава не має можливостей карати авторів і видавців за розповсюдження книжок, які, начебто шкодять українцям.
Тим часом під час розмови провідною темою стала доцільність існування Національної комісії з питань захисту суспільної моралі. Головний «цензор» і нині продовжує роботу, хоча, за оцінками декого з експертів, не має достатнього впливу на літспільноту. Журналіст і письменник Юрій Макаров певен: цей орган треба ліквідувати
«Ми все ж таки не католицька Іспания, не протестантська Америка», розповідає Юрій Макаров про доцільність існування Нацкомморалі в Україні.
«Це настільки анахронізм, що просто «Карфаген» має бути зруйнований без жодних варіантів. Тобто, немає ніяких міркувань у буденному суспільстві для того, щоб цей орган продовжував навіть на папері існувати. А тим більше там є ще якийсь штат, якийсь бюджет, вони ж якісь тексти продукують. Ці тексти далі отруюють суспільний простір значно більше, ніж будь-яка порнуха», вважає журналіст.
Про вплив держави на літературу, цензурування творів, обмеження на продаж окремих книжок і свободу творчості - у репортажі "ВідеоТеки"