«Поняття «першоджерело» починає помирати. ЗМІ починають передруковувати одне в одного, не докопуючись до того, що було першоджерелом і зрозуміти, чи була взагалі новина чи ні. У нас маса новин не тільки із соцмереж поширюється, а й на сайтах новинарних ЗМІ. Тобто, новини, які в принципі не існують», розповідає фахівець із нових медіа Максим Саваневський.
«Зараз я бачу, що цей масив, часто позиційної, громадянської журналістики, яка користується найбільшим успіхом у період таких активних подій, які були в Україні, вона змушує і професійні ЗМІ користуватися мережевою інформацією», каже шеф-редактор «Телекритики» Наталя Лигачова. «Ми бачимо, що зараз ті, хто активно виступав у соціальних ЗМІ, можна сказати про Дмитра Тимчука, який власне, став експертом, вийшовши з соціальних мереж. А до того ж Дмитра Тимчука є різне ставлення»
«Цифрові технології ставлять перед нами виклики в історії медіа небачені, тому що, скажімо, в друкованих засобах – там зміни технологій відбувалися століттями і тривали від генотипу до кольору, на радіо і телебаченні – десятиліттями. А нам доводиться до цифрових технологій адаптуватися буквально на ходу. І дуже масштабно це відбувається в усьому світі, відкриває море всіляких можливостей для журналістики. Але, разом із тим, виникає чимало проблем саме в дотриманні журналістських стандартів і етичних вимог нашої професії», застерігає голова Комісії з журналістської етики Володимир Мостовий.
Більше виступів, серед яких - голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, керівника НСЖУ Сергія Томіленка, гендиректора УАВПП Олексія Погорелова, представника 1+1 Катерини Коберник - уматеріалі «ВідеоТеКи»