Власне, імплементація законів, а не лише їх ухвалення, — головне завдання для медіасфери — це неодноразово підкреслювали українські та іноземні учасники. «Наступний рік буде показовим і для реформування обласних телекомпаній, і для пілотного проекту щодо друкованих видань (перший етап реформи тривалістю один рік, протягом якого роздержавленню підлягатимуть лише ті ЗМІ, які добровільно згодяться на це)», — сказав голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.
Реальні досягнення у ЗМІ будуть тоді, коли більшість громадян України відчує, що сфера справді реформована, вважає Вікторія Сюмар, голова Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики. «Досягненням буде, коли люди розумітимуть, де є об’єктивна інформація, а де пропаганда, — сказала пані Сюмар. — Оце розуміння людей, яке ми називаємо медіаграмотністю, — те, над чим треба працювати, щоби формувати запит на якісну інформацію. Це одна з базових реформ, хоча до неї не так багато уваги, як до інших. Якщо не буде якісного інформаційного середовища, то все будемо сприймати через криве дзеркало. Стандарти, саморегуляція, медіаграмотність — це те, що потребує підтримки».
Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко нагадав про ще одну зміну, яка відбулася цього року: підготовку методології медіамоніторингу ЗМІ, розробленої експертами Ради Європи. За його словами, ця методологія дозволяє аналізувати плюралізм повідомлень ЗМІ, а також висвітлення вибраних тем. «Важливо, що ця методологія вже випробувана в інших країнах, і з наступного року ми плануємо впроваджувати її», — сказав він.
Генеральний директор НТКУ Зураб Аласанія звернув увагу на складнощі запуску Суспільного мовника, зокрема на урізаний бюджет на 2016 рік. «Якщо ви бачили держбюджет на наступний рік, то він дуже жорсткий, для кожної галузі, — додав він. — Щодо суспільного там не ідеться про модернізацію взагалі, ми отримуємо вдвічі менше від того, на що виживали торік, принаймні в нинішньому варіанті бюджету. Але вішатися через це я не збираюсь. Із грошима всі легко можуть все зробити, а я спробую зробити без них», - зазначив пан Аласанія.
Довідка
Метою Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи (РЄ) «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні» є зміцнення захисту прав людини та основних свобод шляхом забезпечення: більшої свободи, різноманітності та плюралізму в ЗМІ; відкритого, всебічного, сталого та орієнтованого на громадян підходу до інтернету на засадах прав людини; ефективної системи захисту громадян з огляду на право на приватне життя і право на контроль над власними персональними даними.
Бюджет програми — 2,76 млн євро, програма впроваджується в 2014–2015 роках.