
"За останній час в українській журналістиці відбулося стільки, скільки не відбувалося за останні 20 років. Стався не лише Майдан, не лише події на вулиці Грушевського, де загинули люди, а й українська журналістика трохи видозмінилася. Не тільки в тому плані, що з’явилося Громадське ТБ, інші стрімери, які оперативно передавали інформацію з вулиць міста, де відбувались абсолютно епічні, військові дії. А й в тому, що з’явилося дуже багато фейкової інформації, і тепер дуже важко розібратися, що з того правда, а що ні",- говорить журналістка hromadske.tv Настя Станко.
За її словами, тепер, в умовах справжньої інформаційної війни, складно довіряти навіть відеодоказам тих чи інших фактів. На підтвердження цього твердження вона наводить відносно свіжий прецедент, що стався в ефірі Громадського ТБ. Журналісти запросили у прямий ефір волонтерку медичної служби Майдану Олександру Хайлак, яка стверджувала, що "Беркут" її вивіз у ліс та побив. А невдовзі після цього у мережі з'явилась відеозйомка її допиту, під час якого вона зізнається, що отримала гроші за те, щоб сказати те, у що повірили журналісти Громадського ТБ, а разом з ними, напевно, багато хто з глядачів того ефіру.
«Я досі не знаю: її залякали у МВС? "Беркут"? Чи хто? Щоб вона розказала, що їй заплатили гроші. Або її не залякали чи справді заплатили гроші, щоб вона збрехала про це? Якщо заплатили гроші, то для чого?» - зізнається Настя. Висновок у такій ситуації напрошується лише один: не можна шкодувати часу на перевірку інформації. Навіть якщо у процесі перевірки стає зрозуміло, що отримати стовідсотково переконливі аргументи на користь (чи навпаки) правдивості певної інформації не є можливим.