блоги |
Сергій Кейн
Нацвідбір Євробачення перетворився на батл - Сергій Кейн 17:04 28.02.2017
Сергій Кейн, головний редактор музичного видання Comma.com.ua
|
Алексей Мацука
Донецкий журналист: «Власть должна создать беженцам с Донбасса "зеленый коридор", который не ведет в сарай» 09:07 21.04.2015
Журналист, глава правления Донецкого института информации
|
Евгений Лауэр
Евгений Лауэр: "В военное время говорить о свободе слова преступно" 10:00 30.08.2014
Журналист
|
Сергій Солодкий
Дипломати, виявляється, матюкаються, або Як українські ЗМІ потрапили у пастку 09:10 17.02.2014
Журналіст-міжнародник
|
Олександр Михельсон
Писали, що його застрелили, а насправді його зарізали 09:00 29.04.2013
Оглядач "Цензор.net"
| Усі блоги |
|
|
Ви тут: Головна >> блоги >> Війна вчить українців цінувати правду Війна вчить українців цінувати правду Олександр Михельсон 2014-07-25 09:00:00 Суспільно-політичні ток-шоу покликані допомагати аудиторії дізнаватися факти та складати повну картину подій. На практиці ж рівень дискусії у цих телепрограмах часто призводить до того, що у глядачів складається вульгаризоване уявлення про те, що відбувається, вважає ведучий Громадського радіо. Знати факти і вміти на них спиратися - цінні навички, яких війна має навчити журналістів, а разом із ними - українське суспільство. Телеекран - це для більшості українців джерело ... 
Телеекран - це для більшості українців джерело інформації про події всередині країни та у світі. Доросла адекватна людина усвідомлює:те, що ми бачимо, не може бути об'єктивною дійсністю за визначенням, оскільки у короткий сюжет теленовин неможливо вкласти розповідь про подію, усі її причини тощо. Ця неможливість - так би мовити об'єктивна данність, говорить Олександр Михельсон.
Але є й суб'єктивні чинники, які деформують уявлення аудиторії про те, що відбувається, привчають її до вульгаризованого, спрощеного погляду на речі. У журналіста - претензії насамперед до рівня дискусії, який пропонують у студіях вітчизняних суспільно-політичних ток-шоу. Скажімо, ми бачимо: у студію запросили двох експертів із протилежними думками. Але хіба це гарантує, що в процесі їхньої дискусії глядач отримає повну картину того, що відбулось? Адже обидві думки запрошених можуть бути цілковитою дурницею. В результаті виникає типова телеговорильня, яка нікому не проясняє ситуацію або навіть заплутує.
"ТБ намагається вгодити всім, але від цього страждає якість інф-ції та рівень дискусії... Якщо в ефірі з'являється людина, яка розповідає, що СУ-25 збив пасажирський Боїнг, то насамперед ведучий повинен сказати: "Даруйте, СУ-25 не підіймається до такої висоти". Це не повинен говорити опонент промовця. Це повинен сказати ведучий, бо він повинен корегувати дискусію не в політичному напрямку і не в напрямку смаків аудиторії, а лише у напрямку фактів",- переконаний ведучий Громадського радіо. У своєму блозі він також говорить про "один-єдиний реальний позитивний для українського суспільства шанс, який дає війна".
Олексій Мазур, Дніпропетровськ 11:02 26.07.2014
Минулої суботи в «Ефірі без правил» ведучий радіо «Вєсті» Дмитро Тєрєшков піддав сумніву те, що малайзійський «Боїнг» був збитий російськими терористами. Мовляв, якщо це достеменно не доведено, не встановлено слідством, то чи можна говорити про подію, як про доконаний факт?
Тобто все, що передувало катастрофі, зокрема збиття терористами українських гвинтокрилів і літаків, вся хроніка й логіка подій, а також ґрунтовна доказова база, яка з’явилася після падіння авіалайнеру й однозначно вказує на винуватців трагедії, Тєрєшковим була відкинута й проігнорована. Це для нього – ніщо.
Згодом він навіть припустив можливість фальсифікації Україною «чорних скриньок». Якщо українці непокояться вірогідною фальсифікацією матеріалів цих технічних приладів росіянами, то чому б не припустити зворотне? - задався питанням Тєрєшков.
Наступного ж дня він повідав, що на відео у блозі Анатолія Шарія не помітив жодного перешкоджання з боку ДНРівців роботам на місці падіння літака. То ж і тут, за логікою радійця, претензії до гіркіна і компанії - безпідставні.
Отже зі всіх відео й численних повідомлень, а також заяв (в тому числі міжнародних експертів) про те, що відбувається на місці катастрофи і які перешкоди чинять бойовики з калашами, Тєрєшков «чомусь» зреагував лише на одне єдине відео - з блогу Шарія. І це стало для нього беззаперечним доказом. Чи не дивно.
Поділився Тєрєшков і своїми міркуваннями, чи можна взагалі називати ДНР і ЛНР терористичними організаціями, якщо з цього приводу ще немає офіційних висновків міжнародних інстанцій? Мовляв, такими їх вважає лише Генеральна прокуратура України, але ж у світі їх ще не визнали терористичними. То чи мають українці право так їх кваліфікувати?
Виходить, позиція України для українського ведучого – не авторитет. Ну і кількість жертв та руйнацій через діяльність ДНР і ЛНР – ні до яких висновків не спонукає. Мабуть, для Тєрєшкова скоєних кривавих безчинств ще замало?
Причому все це прозвучало з вуст Тєрєшкова не в бесіді зі, скажімо, запрошеним до студії експертом, від якого можна було б почути фаховий коментар, а було сказано, так би мовити, між іншим, під час обміну репліками з напарницею по ефіру Василісою Фроловою. Тобто висловлене Тєрєшковим не могло отримати компетентні заперечення чи зауваження.
Якщо це не свідома диверсія в українському ефірі проти України та її збройних сил, то наскільки ведучий є компетентним і гідним ефіру й численної аудиторії радіостанції? Адже схоже на те, що Тєрєшков живе в інформаційній печері з телевізором, котрий показує лише LIFE NEWS, а з усіх блогів радієць читає тільки Шарія.
|
|
|
|