блоги |
Сергій Кейн
Нацвідбір Євробачення перетворився на батл - Сергій Кейн 17:04 28.02.2017
Сергій Кейн, головний редактор музичного видання Comma.com.ua
|
Алексей Мацука
Донецкий журналист: «Власть должна создать беженцам с Донбасса "зеленый коридор", который не ведет в сарай» 09:07 21.04.2015
Журналист, глава правления Донецкого института информации
|
Евгений Лауэр
Евгений Лауэр: "В военное время говорить о свободе слова преступно" 10:00 30.08.2014
Журналист
|
Сергій Солодкий
Дипломати, виявляється, матюкаються, або Як українські ЗМІ потрапили у пастку 09:10 17.02.2014
Журналіст-міжнародник
|
Олександр Михельсон
Писали, що його застрелили, а насправді його зарізали 09:00 29.04.2013
Оглядач "Цензор.net"
| Усі блоги |
|
|
Ви тут: Головна >> блоги >> Журналістика в час війни: між патріотизмом і професіоналізмом Журналістика в час війни: між патріотизмом і професіоналізмом Анастасія Станко 2014-09-10 09:00:00 Втратити довіру людей до ЗМІ – легко, особливо, якщо «картинка» у телевізорі відмінна від того, що на власні очі бачать очевидці подій, розповідає журналістка «Громадського ТБ» Анастасія Станко Мешканці Луганська не вірять ані українським, ані ...
Мешканці Луганська не вірять ані українським, ані російським ЗМІ, розповідає Анастасія Станко. Під час відрядження до Луганщини, що закінчилося полоном і звільненням, журналістка «Громадського» дізналася, як медійники можуть швидко втратити довіру тамтешньої аудиторії:
«Той випадок, який був у травні - коли все-таки був український літак над Луганськом і все ж таки був авіа удар на луганську ОДА – багато мешканців говорили, що вони бачили цей літак і бачили, як відбувся цей авіаудар», переповідає Анастасія Станко розповіді очевидців, почуті під час відрядження до Луганська. «Натомість українські ЗМІ говорили, що це ПЗРК сепаратистів зреагував на кондиціонер, вистрілив і так далі. Після цього луганчани стали сумніватися в українських телеканалах, які тоді ще деякі показували».
Журналістка «Громадського» звертає увагу колег і на те, якою мовою вони доносять до глядачів інформацію про війну на сході, героїзуючи українських військових і викликаючи відразу до їхніх супротивників.
«Мені здається, що ми трохи всі забуваємо про те, що ми, з одного боку, українські журналісти, і це – конфлікт, який на нашій території, і, справді, українська армія – це наша армія, а російська армія – точно не наша. Але, все одно, ми маємо притримуватися елементарних стандартів іноді навіть для того, щоб вижити», говорить журналістка. Її досвід перебування у полоні показав, що бойовики моніторять інформпростір і за нагоди можуть пред’явити полоненим медійникам деякі їхні матеріали, звинувативши у роботі на користь українській армії.
Наталья 09:41 03.10.2014
Мазуру: Настя хотіла сказати, що не важливо, хто прав, важлива правда! Професіоналізм полягає у тому, щоб висвітлювати події чесно, правдиво і об'єктивно. Тоді будуть довіряти люди! Неправда, що люди не зрозуміють вчинок, якщо його подати як є. Маленька неправда породжує велику недовіру! Але я думаю, що патріотизм у тому полягає, щоб перестати брехати і прикривати неблагополучні вчинки з начебто патріотичних міркувань. І крім того, це шанс вижити в полоні, хоч і не дуже великий.
|
Наталья 09:33 03.10.2014
Мазуру: вона хотіла сказати, що не важливо, хто прав, важлива правда! Професіоналізм полягає у тому, щоб висвітлювати події чесно, правдиво і об'єктивно. Тоді будуть довіряти люди! Неправда, що люди не зрозуміють вчинок, якщо його подати як є. Маленька неправда породжує велику недовіру! Але я думаю, що патріотизм у тому полягає, щоб перестати брехати і прикривати неблагополучні вчинки.
|
Олексій Мазур, Дніпропетровськ 10:37 11.09.2014
"І справді, українська армія – це наша армія, а російська армія – точно не наша. Але, все одно, ми маємо притримуватися елементарних стандартів іноді навіть для того, щоб вижити" - тобто все-таки перестати казати на українську армію "наша" чи як? Що мала на увазі Настя Станко під цим пустослів'ям?
|
|
|
|