Репортер СТБ разом із оператором вилетів до Симферополя 27 лютого. "У перший день нашого перебування у Криму ми ще не розуміли, наскільки загостриться цей конфлікт. Ми прилетіли знімати сюжет про те, як захопили парламент Криму, і тоді взагалі думок не було, що за кілька днів в Криму будуть тисячі озброєних військових без шевронів",- говорить Сергій Стеценко.
Якщо в'їхати на територію кримського півострова київським журналістам вдалось без перешкод, та ще й провезти із собою, окрім знімальної техніки, бронежилети та шоломи, то виїжджати 7 березня довелось вже конспіративно, удаючи з себе туристів. Сергій розповідає, що другій знімальній групі СТБ, яка їхала слідом за ним до Криму, він порадив ретельно підготуватися до перевірки на блокпості під Армянськом, зокрема розібрати камеру на частини та заховати всі інші ознаки, за якими військові могли би запідозрити у них журналістів. Сергій переконаний, що особливо ретельні перевірки, а згодом відверте насилля щодо журналістів, десятки випадків якого мали місце з перших днів подій у Криму, не випадковість і не ексцес виконавця. "Люди, які спланували цю ситуацію у Криму, у першу чергу не були зацікавлені у тому, щоб цю картинку побачив світ",- впевнений він.
Журналіст розповідає, що протягом всіх днів відрядження його знімальна група працювала під тиском з боку місцевого населення. Люди агресивно реагували на те, що він говорить українською, без жодних пояснень звинувачували його та його колег у брехні. За спостереженням Сергія, ці громадяни координували свої дії за допомогою мобільного зв'язку та оперативно з'являлись там, де готувались до прямого включення київські журналісти. "Ми не викликали міліцію, бо розуміли, що скоріше за все, нас затримають. Допомагати нам точно не будуть",- каже Сергій.
В інтерв'ю "ВідеоТеЦі" репортер "Вікон" детально розповів, що побачив у Криму за дні свого відрядження.