На Майдані багато хто з українських журналістів розривався між співчуттям до протестуючих і обов'язком дотримуватись професійних стандартів. "Ти розумієш, що сьогодні там стріляють, сьогодні туди пішов твій чоловік і він стоїть по той бік, де стоять демонстранти, але в ефірі тобі треба розповідати про обидва боки... а російські журналісти точно розуміють, що вони на роботі, вони точно знають, що від них чекають в редакції. Коли вимикалась камера, вони могли сказати: "Ми вам заздримо, у нас такого ніколи не буде. Це такий народний спротив!". Але вмикається камера - і вони відпрацьовують заданий темник, якйи давно вже зашитий у їхній голові",- згадує Ольга Кашпор.
"Ми не могли програти в інформаційній війні з Росією, бо ми просто не брали у ній участі. Ми намагаємось грати у шахи, суворо дотримуючись правил, а вони шарашать "у Чапаєва". Оце так виглядає наша інформаційна війна з Росією",- каже кореспондентка "ТСН. Тиждень". Зізнається, що почуває себе щасливою через те, що Україна не опустилась до того, щоб адекватно відповідати на відверту брехню Дмитра Кисельова та йому подібних, українські ЗМІ дозволяли собі хіба що пародіювати російських пропагандистів.
"Як зробити люстрацію - це велике питання, механізмів, на жаль, немає. Можливо, мала б працювати якась поважна громадська організація, профспілка або рух "Стоп цензурі!", куди б входили авторитети у професії, які давали б свої рекомендаційні листи, який був би потрібний при працевлаштуванні. Але я зрозуміла, що це повна фігня, тому що топ-менеджерів каналів ен цікавлять жодні рекомендаційні листи, навіть від найповажніших журналістів. Їх цікавить, щоб той журналіст, який прийнятий до них на роботу, виконував ті завдання, які йому тут будуть поставлені. І ці завдання можуть бути різними. Тому публічнйи осуд може існувати лише всередині нашого цеху",- розмірковує Ольга. Вона нагадує, що після Помаранчевої революції справжньої люстрації так і не відбулось, тим журналістам, хто працював, порушуючи всі можливі норми та стандарти, медіаспільнота це швидко вибачила. Кореспондентка "1+1" впевнена, що цього разу, після загибелі на Майдані більше ста осіб, знову мовчки вибачати журналістам-порушникам вже просто не можна.
Примітка від редакції "ВідеоТеКи". Це інтерв'ю було знято напередодні так званого референдуму у Криму.