блоги |
Сергій Кейн
Нацвідбір Євробачення перетворився на батл - Сергій Кейн 17:04 28.02.2017
Сергій Кейн, головний редактор музичного видання Comma.com.ua
|
Алексей Мацука
Донецкий журналист: «Власть должна создать беженцам с Донбасса "зеленый коридор", который не ведет в сарай» 09:07 21.04.2015
Журналист, глава правления Донецкого института информации
|
Евгений Лауэр
Евгений Лауэр: "В военное время говорить о свободе слова преступно" 10:00 30.08.2014
Журналист
|
Сергій Солодкий
Дипломати, виявляється, матюкаються, або Як українські ЗМІ потрапили у пастку 09:10 17.02.2014
Журналіст-міжнародник
|
Олександр Михельсон
Писали, що його застрелили, а насправді його зарізали 09:00 29.04.2013
Оглядач "Цензор.net"
| Усі блоги |
|
|
Ви тут: Головна >> інтерв'ю >> "В Україні немає таких республік, як ДНР та ЛНР" "В Україні немає таких республік, як ДНР та ЛНР" Сергій Ливадний 2014-07-24 09:00:00 ЛНР, ДНР - телеглядачі з дня у день чують у телеефірі ці абревіатури, звикаючи до думки, що такі республіки існують на сході України. Насправді ЗМІ у такий спосіб легалізують те, чого в дійсності немає, наголошують шеф-редактор новин НТКУ Світлана Коляда та директор із розвитку "Інтерньюз-Україна" Євген Радченко. Українська журналістська спільнота має виробити словник термінів, за допомогою яких можна буде коректно і точно описувати те, що відбувається на Донбасі, переконані експерти. "Терміни "ЛНР", "ДНР" можуть використовуватись ... 
"Терміни "ЛНР", "ДНР" можуть використовуватись журналістами тільки в лапках і то дуже рідко. Справа в тім, що занадто часто наші журналісти, навіть редактори та випускові редактори, вживають терміни, про значення яких вони не підозрюють... Республіка, за визначенням Вікіпедії, - це форма державного устрою, при якому органи влади обираються на певний термін із чітким визначенням кола повноважень. А тепер скажіть: в тих "республіках" владу було обрано? З чіткими повноваженнями? На основі законів? В легітимний спосіб? Це величезна брехня, тому називати оте, що утворено на Сході, будь-яким видом республіки,- це омана. І легітимізація в очах не дуже грамотного і розумного населення тих бандитів, терористів, які в антизаконний спосіб захопили владу і тероризують місцевих мешканців",- пояснює директор із розвитку "Інтерньюз-Україна". Експерт радить медійникам "уникати будь-яких визначень цих людей і цих територій як державних, протодержавних або квазідержавних утворень". "Я б називав це "окуповані території" або "території, які знаходяться під контролем бандитів". Навіть "сепаратисти" - це занадто ввічливе слово для цих людей",- переконаний Євген Радченко.
У новинах Першого національного не почуєш абревіатур "ЛНР" або "ДНР", натомість у вжитку "бандитські формування Донецької та Луганської областей", каже шеф-редактор новин НТКУ. У розмові із кореспондентом "ВідеоТеКи" вона наголошує: українська журналістська спільнота має виробити словник термінів, за допомогою яких можна буде коректно і точно описувати те, що відбувається на Донбасі, переконані експерти. Журналісти завжди несуть відповідальність за те, що і як повідомляють аудиторії. В умовах, коли в країні триває війна, ця відповідальність зростає у рази, оскільки будь-яке неточне або оманливе формулювання може нести небезпечні наслідки, наголошує Світлана Коляда.
Олексій Мазур, Дніпропетровськ 10:25 24.07.2014
До речі, про терміни, визначення і відповідальність журналістів за сказане в ефірі. У суботу в «Ефірі без правил» ведучий радіо «Вєсті» Дмитро Тєрєшков піддав сумніву те, що малайзійський «Боїнг» був збитий російськими терористами. Мовляв, якщо це достеменно не доведено, не встановлено слідством, то чи можна говорити про подію, як про доконаний факт?
Тобто все, що передувало катастрофі, зокрема збиття терористами українських гвинтокрилів і літаків, вся хроніка й логіка подій, а також ґрунтовна доказова база, яка з’явилася після падіння авіалайнеру й однозначно вказує на винуватців трагедії, Тєрєшковим була відкинута й проігнорована. Це для нього – ніщо.
Згодом він навіть припустив можливість фальсифікації Україною «чорних скриньок». Якщо українці непокояться вірогідною фальсифікацією матеріалів цих технічних приладів росіянами, то чому б не припустити зворотнє? - задався питанням Тєрєшков.
Наступного ж дня він повідав, що на відео у блозі Анатолія Шарія не помітив жодного перешкоджання з боку ДНРівців роботам на місці падіння літака. То ж і тут, за логікою радійця, претензії до гіркіна і компанії - безпідставні.
Отже зі всіх відео й численних повідомлень, а також заяв (в тому числі міжнародних експертів) про те, що відбувається на місці катастрофи і які перешкоди чинять бойовики з калашами, Тєрєшков «чомусь» зреагував лише на одне єдине відео - з блогу Шарія. І це стало для нього беззаперечним доказом. Чи не дивно?
Поділився Тєрєшков і своїми міркуваннями, чи можна взагалі називати ДНР і ЛНР терористичними організаціями, якщо з цього приводу ще немає офіційних висновків міжнародних інстанцій? Мовляв, такими їх вважає лише Генеральна прокуратура України, але ж у світі їх ще не визнали терористичними. То чи мають українці право так їх кваліфікувати?
Виходить, позиція України для українського ведучого – не авторитет. Ну і кількість жертв та руйнацій через діяльність ДНР і ЛНР – ні до яких висновків не спонукає. Мабуть, для Тєрєшкова скоєних кривавих безчинств ще замало?
Причому все це прозвучало з вуст Тєрєшкова не в бесіді зі, скажімо, запрошеним до студії експертом, від якого можна було б почути фаховий коментар, а було сказано, так би мовити, між іншим, під час обміну репліками з напарницею по ефіру Василісою Фроловою. Тобто висловлене Тєрєшковим не могло отримати компетентні заперечення чи зауваження.
Якщо це не свідома диверсія проти України та її збройних сил, то наскільки ведучий є компетентним і гідним ефіру радіостанції з численною аудиторією? Бо складається враження, що Тєрєшков живе в інформаційній печері, в якій дивиться лише LIFE NEWS, а з усіх блогів читає тільки Шарія.
|
|
|
|