Інформації про культурні події катастрофічно бракує в українському медіапросторі. Це є злочин проти української державності і пряма загроза національній безпеці, наголошує Ганна Шерман. Сьогоднішнє становище України - прямий наслідок відсутності адекватної культурної політики протягом десятиліть української незалежності. Висновки не зроблені ні владою, ані менеджерами ЗМІ. Так лаконічно можна резюмувати дискусію під час вчорашнього круглого столу "Культура як фундамент державності. Час для рішучих дій", організованого головним редактором журналу "Антиквар". Ганна Шерман не втомлюється нагадувати своїм колегам: у сучасних умовах існування культури у відриві від інформаційного простору - це нонсенс, як і існування інформаційного простору окремо від культури.
Потрібна атака, зокрема й медійна (але без застосування неприйнятних з точки зору моралі та професії засобів) на теперішніх очільників Міністерства культури, переконаний Андрій Мокроусов. "На щастя, кожним своїм кроком цей міністр дає підстави для абсолютного чесного, демократичного побиття",- вважає директор та відповідальний редактор видавництва "Критика".
Роками ми спостерігали за падінням престижу культури, якісної освіти у нашій країні. ЗМІ та окремі журналісти, зосереджені на висвітленні культурного процесу, по суті сьогодні забезпечують культурну пам'ять в Україні, зауважує Леся Ганжа. "Ми стикаємось із тим, що приходить новий міністр культури, і ми йому повинні переказати всі свої статті за попередні роки, бо він не в курсі, що і як відбувалось, які проблеми у галузі культури були 5 чи 10 років тому, чому вони не вирішені. Нам потрібно просувати українську культуру, яка у нашій країні все ще залишається до певної міри чужою",- говорить журналістка.
Пропонуємо вашій увазі коментарі кількох учасників вчорашнього круглого столу, де йшлося про те, якою має бути культурна політика в Україні та яку роль у її реалізації мусять відігравати ЗМІ. Повний відеозапис цієї дискусії дивіться тут.