МВС України не реформувалось з радянських часів, тому модернізація цієї держструктури - один з нагальних та життєво необхідних кроків, стверджує член Ради ВО "Майдан" Олександр Сушко. На крайній випадок для проведення такої реформи можна запросити експертів з Грузії, які мають аналогічний досвід. До речі, саме грузинський досвід засвідчує: мало призначити адекватного міністра МВС, потрібно, щоб він мав підтримку як з боку прем'єр-міністра, так і з боку президента. Дивлячись на Грузію, ми маємо усвідомлювати: брак в Україні людей, які могли б самотужки реформувати правоохоронні органи, не означає, що така реформа є неможливою.
Найперші призначення на керівні державні посади, зокрема на посади керівників силових структур, викликають скептичне ставлення й у фінансиста Ігоря Уманського. За деякими даними, його розглядали як одну з можливих кандидатур на роль нового очільника міністерства фінансів. На тлі недостатньо продуманих кадрових призначень відбувається радикалізація суспільних настроїв. Експерт сподівається, що у стінах парламента почують незадоволення Майдану та переглянуть свої позиції та рішення у держуправлінні.
Захід вже готовий надавати нам допомогу, але для того, щоб наші партнери перейшли від слів до дій, необхідно, щоб в Україні з'явився професійний уряд. Він має озвучити план дій, який би переконав країни Заходу, що Україна усвідомлено робить крок за кроком для відродження своєї економіки. "Захід є цинічним, і це нормально, зрозуміло та прогнозовано. Вони не готові надавати гроші в ситуації, якщо не розумітимуть, у якйи спосіб ці гроші будуть повертатися",- каже Ігор Уманський.
У налагодженні діалогу між суспільством, владою і зокрема правоохоронними органами надзвичайно великою є роль ЗМІ. "Центральні ЗМІ, з яких раніше, в першу чергу, черпали інформацію люди, які проживають на Сході, повинні розуміти наслідки своєї попередньої бездіяльності або викривлення інформації про ситуацію на Майдані",- говорить координатор громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська. Наслідком непрофесійної або ганебної роботи ЗМІ може стати розкол України. На примирення між громадянами мають працювати й громадські організації, які є достатньо сильними якраз на Сході країни. Але важливо, щоб це робилось розумно, без агресії та із максимальним залученням місцевих лідерів громадської думки.
На думку експерта Центру Разумкова Валерія Чалого, питання №1 зараз - коаліція та підтримка уряду у парламенті. Питання №2 - прем'єр-міністр, який викликає довіру у західних партнерів, готових надавати Україні фінансовe допомогу. Потрібна також антикризова команда, причомe не так важливо, хто саме увійде до її складу, принципово інше - ці люди повинні тримати зворотній зв'язок із Майданом та відчувати настрої суспільства.
"Маю надію, що найважчі часи у нас уже позаду. Але найскладніші часи ще попереду, це 100%... Маю надію, що найгірші сценарії реалізовані не будуть. Але як от сьогодні згадуємо, що Вільнюський саміт був буцімто у минулому столітті, так і те, що відбувається сьогодні, за два місяці буде здаватияс нам дуже давньою історією.У нас все попереду",- підсумував свої враження від діскусії про перші кроки нової влади ведучий "Прицілу" Сергій Рахманін.
27 лютого дивіться запис шостого випуску ток-шоу "Приціл" в ефірі телеканалу ZIK, а за кілька днів - на "ВідеоТеЦі."