Ще донедавна військові у нашому суспільстві не викликали особливої пошани, сьогодні вони - справжні герої. Вже зараз стоїть питання: як рятувати наших військових у Криму, який йомовірніше за все ми втратимо на невизначений період? Окремо доведеться вирішувати проблему евакуації тих кримчан, які не захочуть жити на окупованій росіянами території. А окремо - думати, як захистити наших військових, а також техніку у Криму. В який спосіб вивозити звідти тих, хто не хоче залишати бази без зброї?
Виведення українських військових з Криму може призвести до деморалізації не лише кримчан, але й нашої армії, а крім того, знизити авторитет нової влади, кажуть експерти. Зберегти наші бази потрібно ще й тому, що на їхніх територіях згодом можна буде розмістити обладнання, що забезпечуватиме кримчан ефірним українським телебаченням.
Для вирішення питання про те, як Україна може зберегти у анексованому Росією Криму власні бази, потрібна у першу чергу політична воля з боку нової влади. Ми маємо усвідомлювати, що росіяни ще багато років не залишать територію Криму, але й не відразу зможуть досягти стовідсоткового контролю над півостровом. Тож, Україна має вчасно та грамотно цим скористатися.
Детальніше про те, що потрібно робити сьогодні, аби завтра Україна мала доступ до власних військових баз на півострові, і чому збереження такого доступу - одне з ключових питань для нашої країни на сьогодні, - у продовженні ток-шоу "Приціл" із Сергієм Рахманіним.
Дивіться також першу та третю частини цього випуску "Прицілу".