"Наша поразка в інформаційній війні з Росією є глобальною, не ситуативною. Інформаційний фронт – це не другий фронт, насправді це перший. Інформаційна політика Росії – складова її експансивної зовнішньої політики, а у нас роками не було системної гуманітарної політики",– говорить медіакритик, головред журналу "Антиквар" Ганна Шерман.
На думку Андрія Куликова, наша поразка ще не настала. І ми маємо шанс на перемогу у війні, що точиться сьогодні на цілому українському просторі, а не лише на Донбасі. "Маємо думати про себе не як про націю переможців (бо тоді буде сильна спокуса вигадувати свої перемоги), а як про тих, хто бореться, хто виборює і має право на перемогу",– каже теле- і радіоведучий.
Як протистояти брехні, яку транслюють російські ЗМІ, в умовах демократичної держави? Чи варто обмежити свободу слова, захищаючи територіальну цілісність України? Як звільнити Схід України від наслідків російської та проросійської пропаганди? Чи вдасться зокрема й засобами, які є на озброєнні професійної журналістики, «розчаклувати» мільйони українців, що потрапили під вплив «чар» російських ЗМІ? Дивіться першу частину цього випуску «Прицілу» за участі Андрія Куликова, Ганни Шерман, а також шеф-редактора «Телекритики» Наталі Лигачової, медіа-юриста Тетяни Котюжинської, блогера та активіста з Донецька Дениса Казанського та публіциста з Луганська Сергія Іванова.