Неможливо зробити щось для людей без залучення цих самих людей. У цьому Ганна Довбах переконалась, роками працюючи із уразливими соціальними групами (наркоманами, проститутками, людьми із нетрадиційною сексуальною орієнтацією тощо).
Досвід роботи із такими людьми, розповідає соціальний психолог, показав: самоорганізація для людей є не лише засобом ("ми організуємось для того, щоб забезпечити собі лікування, почувалися захищеними тощо"), але й власне метою ("коли ми самоорганізувалися, ми стали іншими"). Так, група луганчан, які мали багаторічний досвід споживання наркотиків і завдяки замісній терапії почали повертатися до соціально прийнятного життя, під час останніх парламентських виборів відстояла своє право голосувати. Коли у них намагалися забрати паспорт, як це зазвичай робиться на Луганщині, вони обурились, давали інтерв'ю 5-му каналу та змогли захистити своє право брати участь у виборах.
Основний результат Євромайдану – те, що люди почали казати: "Ми маємо гідність", вважає Ганна Довбах. Тепер так само, як ми згуртувались для захисту від тітушок, маємо об'єднуватись для контролю за ЖЕКом або для створення дитячого майданчика у дворі. Самоорганізація починається з базових потреб, найперша з яких – побачити одне одного, нагадує соціальний психолог. Ми, українці, маємо вчитися використовувати майданівський досвід для індивідуального розвитку та зміцнення громадянського суспільства, а роль ЗМІ у цьому процесі – звертати увагу на конструктивні громадські ініціативи, інформувати про реальне і не перебільшувати.