
Кожен журналіст має визначитися зі своєю громадянською позицією: чи він із «нами», чи проти «нас». Такі канони військової журналістики, вважає Євген Лауер. І тут важливо знайти межу між бажанням подати глядачеві якомога більше інформації і тим, щоб не нашкодити своїй армії.
За словами іншого експерта, Олександра Піддубного, українські журналісти не можуть достатньо повно висвітлювати війну на сході, адже на боці загарбників робота для них неможлива.
Журналіст має «дотримуватися канонів висвітлення військової ситуації, виходячи перш за все зі свого громадянського розуміння і виходячи із журналістики. Журналістика – все-таки це література, написання. У військовий час давайте залишимо «літературну» журналістику аналітикам. А описом подій мають займатися репортери. І те, що потрапляє під перо репортера, – це якраз і є те, за чим народ оцінює ситуацію»,- говорить Євген Лауер.
«Українські журналісти не можуть вільно працювати в зоні АТО, не можуть отримувати вільно інформацію і бути на обох сторонах барикад - в середовищі терористів і в середовищі збройних сил, для того, щоб інформація була об'єктивною, зваженою і щоб ці журналісти на місці перевіряли інформацію про те, що відбувається в зоні АТО»,- каже Олександр Піддубний. На думку експерта, українські медійники часто користуються неперевіреними повідомленнями блогерів, і ці дані часто виявляються неправдивими.