Ви тут: Головна >> інтерв'ю >> Лариса Івшина: Журналісти, які стали зірками на темі вбивства Гонгадзе, потім замовкли про цю справу
Лариса Івшина: Журналісти, які стали зірками на темі вбивства Гонгадзе, потім замовкли про цю справу
Марина Баранівська 2015-09-17 14:02:00
З "Української правди", видання, яке заснував Георгій Гонгадзе, "Дон Кіхот переїхав", вважає головний редактор газети "День". Вона переконана: мовчазна згода української журналістської спільноти із тим, що справа про вбивство Гонгадзе так за 15 років і не доведена до справедливого завершення, - це моральний злочин. Чому так відбувається і які катастрофічні наслідки для нашої країни може спричинити відсутність покарання замовників вбивства журналіста,- про це і не тільки у розмові із Ларисою Івшиною.
"Котел, або Справа без терміну давності", "Я - свідок. ...
"Котел, або Справа без терміну давності", "Я - свідок. Записки з окупованого Луганська", "Катастрофа і тріумф. Історії українських героїв" - це назви трьох нових книг, які утворюють єдину публіцистичну трилогію, презентовану нещодавно газетою "День". Справа Гонгадзе-Подольського як ключ для розуміння олігархічно-кланової "системи Кучми", у системі координат якої наша країна залишається, незважаючи на обидва Майдани; багаторічна поразка України в інформаційній війні на Донбасі і як закономірний наслідок - військова окупація цього регіону у минулому році; існування нашої національної "матриці" всупереч усім помилкам і зрадам політиків, доказом чого є справжній героїзм українських бійців на фронті, - такими є основні теми нової трилогії, упорядниками якої стали журналісти "Дня" Іван Капсамун, Валентин Торба та Марія Семенченко.
Паралельно із цими книжками бібліотека газети "День" поповнилась історичної збіркою "Повернення в Царгород", котру присвячено вшануванню 1000-ліття правління Ярослава Мудрого. "Повернення в Царгород", підготовлена провідними авторами газети, дає можливість читачам освіжити свої знання про минуле нашої країни, яке багато хто все ще мислить у радянських категоріях, і по-новому подивитись на цивілізаційну місію України.
Нові книги "Дня" стали для журналіста "ВідеоТеКи" приводом для розмови із Ларисою Івшиною про актуальні проблеми українського суспільства та зокрема журналістики. Під час цієї розмови з вуст головного редактора одної із найкращих українських газет (яка, до речі, цього року відзначає своє 19-річчя) пролунало багато критичних закидів на адресу колег з журналістського цеху. Не випадково й те, що напередодні 16 вересня одною із основних тем цього інтерв'ю стала справа Гонгадзе-Подольського, що за 15 років так і не доведена до справедливого завершення попри численні обіцянки очільників української держави. На думку пані Івшиної, відповідальність за такий стан справ несуть не лише політики, а й журналісти, переважна більшість яких вже давно змирилась із небажанням влади назвати та покарати замовників вбивства засновника "Української правди". Сьогодні публікуємо першу частину розмови із головним редактором "Дня".