На Youtube заробляють не тільки блогери. Ще один учасник монетизації контенту - MSN, багатоканальні мережі. Деякі з них займаються відвертим обдурюванням недосвідчених користувачів, розсилають «листи щастя», слідуючи інструкціям яких новачок за кілька кліків може віддати весь свій дохід в чужі руки, сам цього не розуміючи. Тому перед укладенням контракту необхідно прояснити всі його умови і поцікавитися репутацією компанії.
Можна, звісно, працювати з Youtube, минаючи посередників (в Україні це можливо вже рік), тільки потрібно бути готовим до того, що це досить клопітке заняття.
Чесно працюючі MSN можуть виявитися дуже корисними блогеру, та й самі на цьому непогано заробити. Директор з маркетингу багатоканальної Youtube-мережі Agency of Internet Rights (AIR) Микола Рогінец розповів про переваги співпраці з мультиканальна мережами :
- дотримання авторських прав - той ще «головний біль», це підтвердить кожен, хто має до цього процесу хоч якесь відношення. Уніфікованої системи немає: кожен правовласник сам встановлює правила використання своїх продуктів. Наприклад, канал може бути забанений через використання якоїсь популярної мелодії в якості музичного супроводу. Без сторонньої допомоги неприємні сюрпризи дуже вірогідні.
- Youtube не в змозі спілкуватися з усіма користувачами безпосередньо, а співробітники MSN можуть пояснити і порадити.
- MSN допоможе вирішити проблему мовного бар'єру.
- Компанія AIR, зокрема, гарантує своїм партнерам щомісячну оплату, при співпраці безпосередньо з Youtube, гроші надходитимуть раз на два місяці.
- Ще один шлях монетизації для MSN-співпраці з рекламодавцями. Мультиканальна платформа укладає партнерську угоду з Youtube і розміщує рекламу на своїх каналах. Це надає широкі можливості для того, щоб зробити рекламу ефективною і таргетування. Можливі традиційні рекламні заставки, співпраця з брендами, а креативні рекламні ролики з цікавим або смішним сюжетом можуть стати хітом.
Youtube може стати « Полем Чудес» не тільки для дрібного (блогери) і середнього (MSN) бізнесу. Для телеканалів теж знайдуться перспективи розвитку. Однак тут потрібно пам'ятати, що канал Youtube - це не звичайний телеканал з лінійним мовленням. Тут потрібен інший підхід та інший контент. За словами Миколи Рогінця, телеканали стартують на Youtube не дуже цікаво: вони просто викладають відзняті сюжети. А тут своя специфіка: необхідні короткі ролики, особливий монтаж, контакт з аудиторією (більш молодою, ніж звичайна телевізійна)... Загалом, якщо серйозно підходити до цього питання, то не обійтися без спеціалізованого штату співробітників. Серед українських каналів, успішно представлених на Youtube та тих, які дотримуються його основних «заповідей», Микола виділив «Перший Автомобільний».
Що стосується найбільш популярних тематичних напрямків, то більшою популярністю користуються геймерські канали. Серед успішних прикладів - канал шведського геймера Фелікса Чельберга PewDiePie, на який вже підписано понад 15 млн. осіб. Дуже перспективна гумористична ніша, зокрема політичної сатири, яка, за словами Миколи Рогінця, в Україні майже не зайнята. Знаєте, що ще популярно лиш в Україні і, можливо, ще в деяких пострадянських країнах? Записи відеореєстраторів та ролики за участю ДАІ! В інших країнах світу навряд чи вдасться заробити грошей на роликах про те, як співробітники ДПС виписують штрафи.
Таким чином, Youtube - ринок для гравців різного рівня, який розвивається та дозволяє заробляти гроші в деяких випадках майже «з нічого», та й ступінь конкуренції поки дозволяє легкий вхід на ринок монетизації контенту.
Джерело текстової інформації та організатор цієї лекції - креативний простір "Часопис"