«Комісія з журналістської етики минулого року на прохання ньюзруму «Інтера» намагалась розробити редакційний статут. В чому ж питання? Вони просто не зобов’язані мати редакційний статут та редакційну раду. Ми всі знаємо, чому. Бо є окрема юридична особа, яка виробляє новини, і є окрема юридична особа, яка має ліцензію на мовлення. Та, що має ліцензію, має редакційну раду в 2 людини, їх це влаштовує. Для того, аби змінити ситуацію, треба вносити відповідні зміни до законодавства», –вважає Тетяна Котюжинська.
На думку експертки, наявність редакційної ради та статуту має бути законодавчо закріплене в усіх ЗМІ, де є редакція-виробник контенту.
Крім того, вкрай важливо, щоб засідання Комісії із журналістської етики стали публічними, адже лише широким розголосом можна впливати на телеканали, наголошує юристка.
Із цією промовою, яку ми пропонуємо вашій увазі, Тетяна Котюжинська виступіла 25 травня у НСЖУ під час круглого столу на тему «Саморегуляція медіа як альтернатива державному регулюванню в умовах війни». Захід організувала ГО «Телекритика» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США.
В обговоренні взяли перший заступник голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, виконавчий директор ГО «Телекритика» Діана Дуцик, голова правління ГО «Телекритика» Наталія Лигачова, генеральний директор 5 каналу Іван Адамчук, виконавчий директор ІТК Ігор Коваль, медіа-юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай, член КЖЕ, головний редактор Київського бюро Радіо Свобода Інна Кузнецова, виконавчий секретар Незалежної медіа-профспілки України Оксана Винничук, медіаексперт ГО «Телекритика» Світлана Остапа, перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, головний юристконсульт НСЖУ Тетяна Котюжинська, почесний керівник НАМ Тетяна Лебедєва.